Žaliasis projektas Kaune

PRAŪŽĖ „ŽALIOJI NUOTYKIŲ TRASA 2012“

Pirmadienis, 11d. Bir, 2012

Birželio 9 d., šeštadienį, Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti buvo organizuojama „Žalioji nuotykių trasa“ – orientacinės varžybos visai šeimai VDU Botanikos sode. Jau trečius metus iš eilės rengiamos varžybos nepaliko abejingų ir šiais metais.

Jau nuo pat ryto šurmuliavo susirinkę organizatoriai ir savanoriai: buvo derinama aparatūra, aptarinėjamos užduotys, įrenginėjami trasos punktai, kliūčių ruožai, pakuojamos dovanėlės.

Nuo 10 val. pradėjo rinktis svečiai ir dalyviai. Šiais metais sulaukėme 14 nuotaikingai bei veržliai nusiteikusių komandų. Džiugu buvo matyti, kad dalyvauti ryžosi ne tik draugų komandos, bet ir šeimos bei poros.

11 val. visiems susirinkus į starto vietą ir paskelbus varžybų pradžią komandos išbėgo į dvi skirtingas puses. Pagal žemėlapyje sužymėtas vietas komandos ieškojo užduočių punktų, kuriuose jau laukė dalyvius pasiruošę priimti savanoriai. Šiais metais komandos atlikdamos užduotis pasitikrino komandinio darbo bei orientacinius įgūdžius, išbandė savo jėgas vikrumo ir greitumo reikalaujančiose užduotyse, taip pat gerokai teko pasukti galvą įminant mįsles, atpažįstant gyvūnus bei augalus, įvardinant gerai žinomas lietuviškas dainas.

Atlikę užduotis ir susirinkę į finišo vietą pailsę komandų nariai jėgas galėjo atgauti prie vaišių stalo, kur jau laukė garuojanti kava bei arbata, karšti kibinai. Laukdami rezultatų, dalyviai ilsėjosi pievelėje, o ištvermingiausi ir dar turintys energijos bei jėgų kartu su savanoriais mušinėjosi kamuoliu, žaidė su skraidančia lėkšte.

Šauniausiai pasirodžiusiųjų komandų laukė organizatorių įsteigti prizai – stalo žaidimai, knygos, kuponai. Taigi trečiaja vieta pasidalino tvirtasis “Kumštis“ ir šaunioji „DNG“ komanda, antroji vieta buvo skirta nenugalimiesiems „Romėnams“ ir aršiesiems „Plėšrūnams“, na, o pirmąją vietą iškovojo švelnieji „Katinukai“ bei nuostabiosios „Sesutės“.

Po apdovanojimų, vakarėjant visus dalyvius bei svečius linksmino teisingos muzikos grupė „Kupiūra“, kuri dažniausiai savo dainomis ir šventiniais žaidimais puošia įvairias šventes: gimtadienius, vestuves ir vakarėlius. Kas dar turėjo jėgų, šoko ir dainavo kartu, o kas norėjo, galėjo ramiai pasiklausyti gyvai dainuojančių šaunių jaunų vaikinų gulėdami ant pievutės po mėlynu ir saulėtu dangumi.

Organizatoriai ir Europos informacijos centras Europe Direct Kaunas dėkoja visiems dalyviams, savanoriams bei Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriui ir Aleksandro Stulginskio universitetui už paramą bei pagalbą organizuojant renginį.

Varžybų rezultatai:

Užimta vieta Komandos pavadinimas Surinkti taškai
I Katiniukai 235
I Sesutės 216
II Romėnai 212
II Plėšrūnai 209
III Kumštis 206
III D&G 204
LJS 196
Kodėlgi ne 195
Riešutų sviestas 195
VIP 193
Komanda Nr. 1 191
Greitieji bateliai 197
Tarp Vilniaus ir Kauno 175
Dream team 164

Žalioji nuotykių trasa 2012

Sekmadienis, 20d. Geg, 2012

Žalioji nuotykių trasa (pakeista data!)


Trečius metus gyvuojantis Žaliasis projektas kartu su

Europe Direct Kaunas kviečia :

Ateiti! Dalyvauti! Bendrauti!

Kviečiame Jus į orientacines varžybas VDU Kauno Botanikos sode, kurių metu dalyviai savo “žalias” žinias galės pritaikyti praktikoje.

Birželio 9 d.  kviečiame Jus į šventę VDU Botanikos sode, kur Jūsų lauks orientacinės varžybos su linksmomis užduotimis, pareikalausiančiomis sumanumo, žinių ir šiek tiek vikrumo.

2010 ir 211 metais “Žaliasis projektas” kvietė išbandyti fizinės ištvermės, gamtos mokslų ir ekologijos žinių reikalaujančias užduotis.

Šiais metais parengėme Jums naujų, dar įdomesnių rungčių ir užduočių! Jei norite jas išbandyti ateikite birželio 9 d. į VDU Botanikos sodą!

Geriausiai pasirodysiančių laukia prizai!

***

Kas gali dalyvauti?

VISI norintys – suaugusieji ir vaikai subūrę 4 asmenų komandą.

Jaunesni nei 12 metų vaikai privalo būti komandoje su vyresniu nei 16-os metų asmeniu.

Daugiau informacijos: „ŽALIOJI NUOTYKIŲ TRASA“ NUOSTATAI

Renginio programa:

10 val. dalyvių registracija
11  - 15 val. orientacinės varžybos
15 val. koncertas, piešimas
16.30 val. Dalyvių apdovanojimas

Ptariame iš anksto užregistruoti savo komandą į “Žaliosios nuotykių trasos” žaidimą ir išvengti gaišaties renginio dieną :)

REGISTRACIJA

Vaizdai iš ankstesnių metų Žaliosios trasos ČIA

Surengtas antrasis Žaliojo projekto Europai išvykstamasis seminaras

Šeštadienis, 28d. Bal, 2012

Balandžio 26 d., ketvirtadienio popietę, “Žaliojo projekto Europai” seminarų lankytojai išvyko į Kauno marių regioninį parką.

Išvykos tikslas – susipažinti su Kauno marių regioninio parko vertybėmis ir istorija, apžiūrėti atnaujinamą lankytojų centro vidaus ekspoziciją ir… maloniai praleisti popietę. Galima drąsiai teigti, kad išvykos dalyvių lūkesčiai išsipildė su kaupu – tris valandas trukusios ekskursijos metu visus lepino ne tik šilta popiečio saulė, bet ir mus pasitikusi Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė. Moteris žavėjo žiniomis, meile darbui, entuziazmu ir trykštančia energija.

Pirmiausia Nijolė Eidukaitienė ekskursijos dalyvius supažindino su Kauno marių regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspozicija. Sužinojome, kad Kauno marios suformuotos 1959 m. užtvenkus Nemuną. Marių dugne gyvenę žmonės išsikėlimą gyventi „į viršų“ priėmė kaip ištrėmimą į Sibirą – išsikraustymas privertė viską pradėti iš naujo. Buvusio kaimo gyventojai tradiciškai vadinami „dugniečiais“. Na, o 1992 m. įkurtas Kauno marių regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvoje esančių nacionalinių parkų. Čia lygiomis teisėmis saugomas kultūrinis paveldas ir gamta – svarbu ne tik išsaugoti vertybes, bet ir jas pritaikyti lankymui.

Gaila, bet ne visi žmonės moka deramai džiaugtis Kauno marių regioniniu parku. Nijolės Eidukaitienės teigimu, didelė ir, rodos, neišsprendžiama problema yra kai kurių gamtoje besilankančių žmonių nekultūringas elgesys. Kai kurie parko lankytojai ne tik šiukšlina aplinką, bet ir per trumpą laiką nuniokoja stovyklavietėje įrengiamus atnaujinimus, išpaišo ar sulaužo informacinius stendus. Kasmet užfiksuojamas vis mažesnis kai kurių paukščių ir miegapelių skaičius parko teritorijoje, manoma, yra žmonių aktyvaus poilsio padarinys.

Bevaikščiodami Žiegždrių geologiniu taku, Girioniu parku ir Pakalniškių pažintiniu taku išgirdome ir pamatėme įvairiausių dalykų. Pavyzdžiui, parke esanti visame Kauno regione storiausia liepa – virš keturių metrų storio ir daugiau nei 100 metų senumo. Sužinojome, kuo skiriasi griova nuo raguvos, atodanga nuo skardžio, prisirinkome šaltiniuose besiformuojančių tufų ir pavargę, tačiau laimingi bei dėkingi atsisveikinome su Nijole Eidukaitiene.

Išvykstamąjį seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru – Europe Direct ragina visus toliau domėtis projekto veikla.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, vyksiančius Kaune, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt , Žaliojo projektoFacebook puslapyje

Ekskursija į Kauno marių regioninį parką

Šeštadienis, 21d. Bal, 2012

Data: balandžio 26 d. (ketvirtadienis)

Išvykimo laikas: ~16:00

Maršrutas: Kauno marių regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspozicija – Žiegždrių geologinis takas – Girionių parkas – Pakalniškių pažintinis takas.

Kada ir kur renkamės: prieš 16 val., šalia Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2), kurios patalpose įsikūręs Kauno Europos informacijos centras – Europe Direct.

Ekskursijos tikslas: susipažinti su Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1992 m. įsteigto Kauno marių regioninio parko saugojamais unikaliais gamtos kampeliais.

***

Visi, norintys vykti į ekskursiją, registruokitės čia.

Vietų skaičius ribotas, tad kiekvieną asmeniškai informuosime, ar noras vykti išpildytas.

Pirmenybę teiksime žmonėms, kurie lankėsi Žaliojo Projekto seminaruose.

Ekskursija nemokama.

Iškilo klausimų? Rašykite: irmina.zukauskaite@jci.lt

„Žaliojo projekto Europai 2012“ ekskursija į ekologišką namą – seminaro tęsinys

Pirmadienis, 2d. Bal, 2012

Kovo 30 d., penktadienio popietę, ekologiškais namais susidomėję “Žaliojo projekto Europai” seminarų lankytojai, dulkiant pavasariškam lietučiui, išvyko į šiaudinį namą, esantį Dievogalos kaime, netoli Kauno. Nemokamos ekskursijos dalyvių skaičius buvo ribotas, tad pirmenybę teikėme paskutiniame seminare („Norintiems žalesnių namų“) besilankiusiems žmonėms.

Ekskursijos tikslas – pagilinti seminare „Norintiems žalesnių namų“ įgytas žinias, pamatyti ekologišką namą iš arti, pajusti jo savitą energiją bei pabendrauti su namo šeimininku. Į ekskursiją vyko jauni žmonės, tad greičiausiai kiekvienas dalyvis po išvykos uždavė sau klausimą: „O aš ar noriu gyventi ekologiškame name?“. Atvykusius ekskursijos dalyvius pasitiko Evaldas Paulavičius (namo šeimininko Domanto Surkio, nespėjusio grįžti iš kelionės, kaimynas, ir pats gyvenantis greta pastatytame ekologiškame name).

Evaldas Paulavičius yra UAB „Ecococon“ vadovas, šiaudinių namų statytojų asociacijos narys. Mus pasitikęs Evaldas savo ir kaimyno ekologiškus namus pristatė kaip ekskliuzyvinius šiaudinius namus, padedančius išsklaidyti tų žmonių nuostatas, kuriems šiaudiniai namai asocijuojasi su pasakų herojaus paršiuko Čiuko nepatvariu šiaudiniu namuku. Ekologiškas namas yra ir patvarus, ir šiltas. Šioms namo savybėms užtikrinti reikia tinkamai suderinti varžą ir sandarumą, pritaikyti tinkamą sienų storį (40-50 cm). Šiaudinis stogas impregnuojamas, siekiant atsparumo ugniai ir drėgmei.

Šiaudinio namo šeimininkas supažindino ir su specifinėmis šių namų ypatybėmis. Viena iš jų – šiaudiniai namai puikiai tinka žmonėms, kuriuos kankina alergija. Tai lemia vidaus apdailai naudojamas molis – ant jo visiškai nesikaupia dulkės. Taip pat džiugiai nuteikia ir faktas, kad šiaudiniame name, pastatytame laikantis atitinkamų reikalavimų, negresia pelėsis.

Ekskursijos dalyviai noriai uždavinėjo Evaldui Paulavičiui klausimus apie ekologiško namo statybos specifiką, trukmę, skirtumus tarp šiaudinio ir įprasto namo, o taip pat smalsiai apžiūrinėjo šiaudinio namo interjerą. Molinės šildomos grindys, natūralaus medžio baldai, kriauklėmis dekoruota siena, priešais langą pastatytos supamosios kėdės ir kitos detalės, reikia pripažinti, padeda sukurti jaukią ir išskirtinę atmosferą.

Išvykstamąjį seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru – Europe Direct ragina  Jus toliau domėtis projekto veikla, nes įvykę seminarai ir ekskursija – dar ne viskas, ką ketinome Jums parodyti.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, vyksiančius Kaune, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt , Žaliojo projektoFacebook puslapyje