Bal, 2012 pranešimai

Surengtas antrasis Žaliojo projekto Europai išvykstamasis seminaras

Šeštadienis, 28d. Bal, 2012

Balandžio 26 d., ketvirtadienio popietę, “Žaliojo projekto Europai” seminarų lankytojai išvyko į Kauno marių regioninį parką.

Išvykos tikslas – susipažinti su Kauno marių regioninio parko vertybėmis ir istorija, apžiūrėti atnaujinamą lankytojų centro vidaus ekspoziciją ir… maloniai praleisti popietę. Galima drąsiai teigti, kad išvykos dalyvių lūkesčiai išsipildė su kaupu – tris valandas trukusios ekskursijos metu visus lepino ne tik šilta popiečio saulė, bet ir mus pasitikusi Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė. Moteris žavėjo žiniomis, meile darbui, entuziazmu ir trykštančia energija.

Pirmiausia Nijolė Eidukaitienė ekskursijos dalyvius supažindino su Kauno marių regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspozicija. Sužinojome, kad Kauno marios suformuotos 1959 m. užtvenkus Nemuną. Marių dugne gyvenę žmonės išsikėlimą gyventi „į viršų“ priėmė kaip ištrėmimą į Sibirą – išsikraustymas privertė viską pradėti iš naujo. Buvusio kaimo gyventojai tradiciškai vadinami „dugniečiais“. Na, o 1992 m. įkurtas Kauno marių regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvoje esančių nacionalinių parkų. Čia lygiomis teisėmis saugomas kultūrinis paveldas ir gamta – svarbu ne tik išsaugoti vertybes, bet ir jas pritaikyti lankymui.

Gaila, bet ne visi žmonės moka deramai džiaugtis Kauno marių regioniniu parku. Nijolės Eidukaitienės teigimu, didelė ir, rodos, neišsprendžiama problema yra kai kurių gamtoje besilankančių žmonių nekultūringas elgesys. Kai kurie parko lankytojai ne tik šiukšlina aplinką, bet ir per trumpą laiką nuniokoja stovyklavietėje įrengiamus atnaujinimus, išpaišo ar sulaužo informacinius stendus. Kasmet užfiksuojamas vis mažesnis kai kurių paukščių ir miegapelių skaičius parko teritorijoje, manoma, yra žmonių aktyvaus poilsio padarinys.

Bevaikščiodami Žiegždrių geologiniu taku, Girioniu parku ir Pakalniškių pažintiniu taku išgirdome ir pamatėme įvairiausių dalykų. Pavyzdžiui, parke esanti visame Kauno regione storiausia liepa – virš keturių metrų storio ir daugiau nei 100 metų senumo. Sužinojome, kuo skiriasi griova nuo raguvos, atodanga nuo skardžio, prisirinkome šaltiniuose besiformuojančių tufų ir pavargę, tačiau laimingi bei dėkingi atsisveikinome su Nijole Eidukaitiene.

Išvykstamąjį seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru – Europe Direct ragina visus toliau domėtis projekto veikla.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, vyksiančius Kaune, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt , Žaliojo projektoFacebook puslapyje

Ekskursija į Kauno marių regioninį parką

Šeštadienis, 21d. Bal, 2012

Data: balandžio 26 d. (ketvirtadienis)

Išvykimo laikas: ~16:00

Maršrutas: Kauno marių regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspozicija – Žiegždrių geologinis takas – Girionių parkas – Pakalniškių pažintinis takas.

Kada ir kur renkamės: prieš 16 val., šalia Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2), kurios patalpose įsikūręs Kauno Europos informacijos centras – Europe Direct.

Ekskursijos tikslas: susipažinti su Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1992 m. įsteigto Kauno marių regioninio parko saugojamais unikaliais gamtos kampeliais.

***

Visi, norintys vykti į ekskursiją, registruokitės čia.

Vietų skaičius ribotas, tad kiekvieną asmeniškai informuosime, ar noras vykti išpildytas.

Pirmenybę teiksime žmonėms, kurie lankėsi Žaliojo Projekto seminaruose.

Ekskursija nemokama.

Iškilo klausimų? Rašykite: irmina.zukauskaite@jci.lt

Darom!

Trečiadienis, 18d. Bal, 2012

Sveiki visi!
Kaip tikriausiai visi žinote, šeštadienį, balandžio 21d. visa Lietuva (ir ne tik) DARYS!

Įterptasis vaizdas 1

Žaliasis projektas Europai taip pat nėra abejingas šiai gražiai akcijai ir ragina TAVE prisijungti prie mūsų komandos, pasirūpinti Kauno švara ir tiesiog gerai praleisti laiką gryname ore!
Tvarkysime teritoriją prie Lakūnų g. 59.
Kada susitinkam? Šeštadienį, balandžio 21d., 9:40.
Kur? Prie namo adresu Lakūnų g. 59, Kaunas.
Priemonių bus, tačiau prigriebkite ir savų.

Būtų gerai, jei parašytumėte (kristina.narutyte@jci.lt) tie, kas nori prisijungti – taip žinosim, ko laukti.

Iki susitikimo šeštadienį! http://www.youtube.com/watch?v=Fqs4A-6rZoA :)

„Žaliojo projekto Europai 2012“ ekskursija į ekologišką namą – seminaro tęsinys

Pirmadienis, 2d. Bal, 2012

Kovo 30 d., penktadienio popietę, ekologiškais namais susidomėję “Žaliojo projekto Europai” seminarų lankytojai, dulkiant pavasariškam lietučiui, išvyko į šiaudinį namą, esantį Dievogalos kaime, netoli Kauno. Nemokamos ekskursijos dalyvių skaičius buvo ribotas, tad pirmenybę teikėme paskutiniame seminare („Norintiems žalesnių namų“) besilankiusiems žmonėms.

Ekskursijos tikslas – pagilinti seminare „Norintiems žalesnių namų“ įgytas žinias, pamatyti ekologišką namą iš arti, pajusti jo savitą energiją bei pabendrauti su namo šeimininku. Į ekskursiją vyko jauni žmonės, tad greičiausiai kiekvienas dalyvis po išvykos uždavė sau klausimą: „O aš ar noriu gyventi ekologiškame name?“. Atvykusius ekskursijos dalyvius pasitiko Evaldas Paulavičius (namo šeimininko Domanto Surkio, nespėjusio grįžti iš kelionės, kaimynas, ir pats gyvenantis greta pastatytame ekologiškame name).

Evaldas Paulavičius yra UAB „Ecococon“ vadovas, šiaudinių namų statytojų asociacijos narys. Mus pasitikęs Evaldas savo ir kaimyno ekologiškus namus pristatė kaip ekskliuzyvinius šiaudinius namus, padedančius išsklaidyti tų žmonių nuostatas, kuriems šiaudiniai namai asocijuojasi su pasakų herojaus paršiuko Čiuko nepatvariu šiaudiniu namuku. Ekologiškas namas yra ir patvarus, ir šiltas. Šioms namo savybėms užtikrinti reikia tinkamai suderinti varžą ir sandarumą, pritaikyti tinkamą sienų storį (40-50 cm). Šiaudinis stogas impregnuojamas, siekiant atsparumo ugniai ir drėgmei.

Šiaudinio namo šeimininkas supažindino ir su specifinėmis šių namų ypatybėmis. Viena iš jų – šiaudiniai namai puikiai tinka žmonėms, kuriuos kankina alergija. Tai lemia vidaus apdailai naudojamas molis – ant jo visiškai nesikaupia dulkės. Taip pat džiugiai nuteikia ir faktas, kad šiaudiniame name, pastatytame laikantis atitinkamų reikalavimų, negresia pelėsis.

Ekskursijos dalyviai noriai uždavinėjo Evaldui Paulavičiui klausimus apie ekologiško namo statybos specifiką, trukmę, skirtumus tarp šiaudinio ir įprasto namo, o taip pat smalsiai apžiūrinėjo šiaudinio namo interjerą. Molinės šildomos grindys, natūralaus medžio baldai, kriauklėmis dekoruota siena, priešais langą pastatytos supamosios kėdės ir kitos detalės, reikia pripažinti, padeda sukurti jaukią ir išskirtinę atmosferą.

Išvykstamąjį seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru – Europe Direct ragina  Jus toliau domėtis projekto veikla, nes įvykę seminarai ir ekskursija – dar ne viskas, ką ketinome Jums parodyti.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, vyksiančius Kaune, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt , Žaliojo projektoFacebook puslapyje