Įvyko „Žaliojo projekto Europai 2012“ seminaras apie šiaudinius namus ir žalius įpročius

Kovo 20 d., antradienį, 17 val. 204 aud. ISM Ožeškienės g. 18, Kaune, įvyko nemokamas seminaras „Norintiems žalesnių namų“. Seminare galėjo dalyvauti visi miesto gyventojai ir svečiai, besidomintys ekologija ir siekiantys darnesnių santykių su gamta.

Seminaro tikslas – supažindinti žmones su šiaudinių namų statybomis Lietuvoje, jų statymo technologijomis, tipais, kainomis, ekonomiškumu. Taip pat seminaro metu praktiniais pavyzdžiais buvo siekiama priminti, kaip svarbu ugdyti gerus, gamtai draugiškus įpročius buityje, kasdienybėje. Seminarą vedė Jonas Kačerauskas ir Renata Dagiliūtė.

Jonas Kačerauskas, Všį „Šiaudinukas“ direktorius, pats gyvenantis šiaudiniame name, kurio statybos buvo savotiškas eksperimentas, teigė, kad rimčiau į ekologiškas statybas pažvelgė, kai iš draugo sulaukė prašymo pastatyti dar vieną šiaudinį namą. Seminaro dalyviai sužinojo, kad šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 šiaudinių namų, daugiau nei pusę jų žmonės pasistatė patys. Jonas Kačerauskas paneigė klaidingą žmonių įsitikinimą, neva šiaudai yra nepatvari medžiaga, o šiaudiniai namai nėra šilti – tinkamai pastatyti šiaudiniai namai tarnauja net apie 200 metų, o šilumos atžvilgiu mažiausiai dvigubai ekonomiškesni už įprastus.

Lektorius paatviravo, kad savo 160 m2 šiaudinį namą pasistatė vos už 10 tūkst. litų. Tokias mažas sąnaudas lėmė ne tik tai, kad statybomis užsiėmė pats, bet ir būdai, kuriais prasimanė statybinių medžiagų. Prisireikus, pvz., molio, Jonas neskubėdavo lėkti į prekybos centrą, tačiau prisikasdavo vietoj ir paruošdavo naudojimui. Taip pat vyriškis, įgijęs ne statybininko, tačiau teisininko išsilavinimą, pripažino, kad 2004-aisiais, statant savo namą, dar trūko žinių.  Kaip lektorius juokavo, tinkuoti jį išmokė kregždės.  O štai dabar jis pats kitus moko, kaip reikia tinkuoti šiaudines sienas.

Antroji lektorė Renata Dagiliūtė pranešimą pradėjo pasakydama, kad ekologiškumas svarbus ne tik statant namą, bet ir jame šeimininkaujant. VDU Gamtos mokslų fakulteto daktarė atkreipė dėmesį į tai, kad nepaisome net tų dalykų, kuriuos gerai žinome. Pavyzdžiui, dažnas iš mūsų neišjunginėja elektros prietaisų, palieka juos budėjimo režime, kurio metu eikvojama 3-13% visos jiems reikalingos energijos. Taupumas vienu metu yra ir ekonomiška, ir ekologiška.

Lektorės įsitikinimu, labai daug kas priklauso nuo to, kaip efektyviai mokame panaudoti energiją. Nors atlikti tyrimai rodo, kad plaunant indus rankomis sueikvojama 50% daugiau vandens, negu naudojant indaplovę, o prausiantis vonioje reikia mažiausiai dvigubai vandens negu prausiantis duše, tačiau moteris ragina neapsigauti ir pažvelgti į kitą medalio pusę. Juk ilgai prausiantis duše galima sunaudoti daugiau vandens nei prausiantis vonioje, o kaskart pridedant nepilną indaplovę nešvarių indų, jos naudojimo efektyvumas sumažėja.

Seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru – Europe Direct ruošia jums ir daugiau smagių ir naudingų veiklų: ekskursiją į ekologišką namą, dar vieną seminarą balandžio mėnesį  bei „Žaliąją nuotykių trasą“.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt , Žaliojo projektoFacebook puslapyjePranešimui Įvyko „Žaliojo projekto Europai 2012“ seminaras apie šiaudinius namus ir žalius įpročius yra 16 komentarų

 1. Jacob rašo:

  travancore@poconos.lapsing” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 2. Alejandro rašo:

  nori@arrogantly.hence” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

 3. leon rašo:

  peoples@lew.defining” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 4. eddie rašo:

  blaze@hardees.regards” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 5. Robert rašo:

  kahns@justices.condition” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

 6. Jorge rašo:

  precocity@manhours.thump” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 7. Craig rašo:

  jiu@hoping.ships” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 8. gordon rašo:

  kittler@terribly.sleuthing” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

 9. Allen rašo:

  recalled@poems.prepares” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 10. Albert rašo:

  calculate@service.seaboard” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 11. Bob rašo:

  leaches@smelt.antisubmarine” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 12. Jeff rašo:

  squeezed@difficulty.appliance” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 13. Derrick rašo:

  whynt@torpor.auto” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 14. brad rašo:

  rondo@rickards.thy” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 15. roberto rašo:

  liberating@negativism.torso” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 16. chris rašo:

  northeastern@constituted.penna” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…