Surengtas antrasis Žaliojo projekto Europai išvykstamasis seminaras

Balandžio 26 d., ketvirtadienio popietę, “Žaliojo projekto Europai” seminarų lankytojai išvyko į Kauno marių regioninį parką.

Išvykos tikslas – susipažinti su Kauno marių regioninio parko vertybėmis ir istorija, apžiūrėti atnaujinamą lankytojų centro vidaus ekspoziciją ir… maloniai praleisti popietę. Galima drąsiai teigti, kad išvykos dalyvių lūkesčiai išsipildė su kaupu – tris valandas trukusios ekskursijos metu visus lepino ne tik šilta popiečio saulė, bet ir mus pasitikusi Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė. Moteris žavėjo žiniomis, meile darbui, entuziazmu ir trykštančia energija.

Pirmiausia Nijolė Eidukaitienė ekskursijos dalyvius supažindino su Kauno marių regioninio parko lankytojų centro vidaus ekspozicija. Sužinojome, kad Kauno marios suformuotos 1959 m. užtvenkus Nemuną. Marių dugne gyvenę žmonės išsikėlimą gyventi „į viršų“ priėmė kaip ištrėmimą į Sibirą – išsikraustymas privertė viską pradėti iš naujo. Buvusio kaimo gyventojai tradiciškai vadinami „dugniečiais“. Na, o 1992 m. įkurtas Kauno marių regioninis parkas yra vienas iš 30 Lietuvoje esančių nacionalinių parkų. Čia lygiomis teisėmis saugomas kultūrinis paveldas ir gamta – svarbu ne tik išsaugoti vertybes, bet ir jas pritaikyti lankymui.

Gaila, bet ne visi žmonės moka deramai džiaugtis Kauno marių regioniniu parku. Nijolės Eidukaitienės teigimu, didelė ir, rodos, neišsprendžiama problema yra kai kurių gamtoje besilankančių žmonių nekultūringas elgesys. Kai kurie parko lankytojai ne tik šiukšlina aplinką, bet ir per trumpą laiką nuniokoja stovyklavietėje įrengiamus atnaujinimus, išpaišo ar sulaužo informacinius stendus. Kasmet užfiksuojamas vis mažesnis kai kurių paukščių ir miegapelių skaičius parko teritorijoje, manoma, yra žmonių aktyvaus poilsio padarinys.

Bevaikščiodami Žiegždrių geologiniu taku, Girioniu parku ir Pakalniškių pažintiniu taku išgirdome ir pamatėme įvairiausių dalykų. Pavyzdžiui, parke esanti visame Kauno regione storiausia liepa – virš keturių metrų storio ir daugiau nei 100 metų senumo. Sužinojome, kuo skiriasi griova nuo raguvos, atodanga nuo skardžio, prisirinkome šaltiniuose besiformuojančių tufų ir pavargę, tačiau laimingi bei dėkingi atsisveikinome su Nijole Eidukaitiene.

Išvykstamąjį seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru – Europe Direct ragina visus toliau domėtis projekto veikla.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, vyksiančius Kaune, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt , Žaliojo projektoFacebook puslapyjePranešimui Surengtas antrasis Žaliojo projekto Europai išvykstamasis seminaras yra 1 komentaras

  1. Alvin rašo:

    tuning@indigo.jaw” rel=”nofollow”>.…

    hello….